Skip to content

REGULAMIN

Regulamin amatorskiego połowu ryb na jeziorze Głębokie i Proboszczowskie

Regulamin wprowadza się z dniem 01 stycznia 2024 roku.

A) ZAPISY OGÓLNE

§ 1. Niniejszy regulamin dotyczy wód jeziora Głębokie oraz Proboszczowskie, które zgodnie z Załącznikiem do rozporządzenia Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu z dnia 20 grudnia 2017 r., stanowią Obwód rybacki jeziora Głębokie na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Obra – Nr 1. Regulamin może ulec zmianie w okresie trwania tzw. ,,sezonu wędkarskiego”, każdorazowo przed dokonaniem połowu należy zapoznać się z aktualną jego wersją (bezpośrednio
u użytkownika rybackiego, bądź na stronie internetowej www.jezioroglebokie.pl). Zmiany regulaminu niewynikające
z przepisów prawa lub decyzji organów władzy publicznej nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych przez klientów przed taką zmianą.

§ 2. Jedynym uprawnionym do rybactwa w ww. obwodzie rybackim jest: Tomasz Jabłoński. Uprawniony do rybactwa sprzedaje zezwolenia w ramach działalności ICHTIOLOGIA Tomasz Jabłoński, ul. Południowa 65/42, 62-064 Plewiska NIP: 7792264071 REGON: 366744814

§ 3. Na wodach jeziora Głębokie i Proboszczowskie dopuszcza się uprawianie amatorskiego połowu ryb (inaczej: ,,wędkowania”) na zasadach określonych przepisami krajowymi (m.in. Ustawa o rybactwie śródlądowym z dn. 18 kwietnia 1985 r. z późn. zm., Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 lipca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków ochrony i połowu ryb w powierzchniowych wodach śródlądowych (Dz. U. 2023 poz. 1373) oraz niniejszego Regulaminu, w trakcie trwania tzw. ,,sezonu wędkarskiego”, tj. od 01 stycznia do końca roku i dzieli się na:

,,sezon letni” (01.04. – 30.11.2024 r.)
,,sezon zimowy” (01.01. – 31.03. i 01.12. – 31.12.2024 r.).

Zapisy niniejszego regulaminu dotyczą obu okresów. W przypadku wędkowania ,,zimowego” zasady określone są w Rozdz. C.

§ 4. Wymiary i okresy ochronne ryb są tożsame z zapisami ww. Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 lipca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków ochrony i połowu ryb w powierzchniowych wodach śródlądowych (Dz. U. 2023 poz. 1373), z wyjątkiem niżej wymienionych gatunków, dla których dzienne limity i wymiary ochronne zostały zaostrzone w następujący sposób:

węgorz wymiar ochronny do 60 cm i od 1 kg masy ciała, maksymalnie 1 szt. dobę

szczupak wymiar ochronny do 50 cm i od 1 m, maksymalnie 1 szt. dobę

sandacz wymiar ochronny do 50 cm i od 1 m, maksymalnie 1 szt. dobę

lin wymiar ochronny do 30 cm i od 40 cm, maksymalnie 3 szt. dobę

leszcz wymiar ochronny do 30 cm od 40 cm, maksymalnie 3 szt. dobę (i wagowo do 3 kg)

karp wymiar ochronny od 50 cm maksymalnie 1 szt. dobę

karaś pospolity (,,złoty” Carassius carassius)  wymiar ochronny od 30 cm, maksymalnie 3 szt. dobę

okoń wymiar ochronny od 40 cm

Ryby przebywające w siatce wędkarskiej wliczają się do dobowego limitu i uznaje się je za złowione.
Spinning dozwolony od 1 maja do 30 listopada. W pozostałych miesiącach zabroniony.
Wędkowanie z łodzi dozwolone od 1 maja do 30 listopada i tylko w dzień (czyli zakupione zezwolenie na sezon na wędkowanie z brzegu i łodzi pozwala wędkować  z łodzi tylko od początku maja).

§ 5. Wędkowanie uznaje się za zgodne z przepisami krajowymi i niniejszym regulaminem jeśli wędkujący posiada przy sobie jednocześnie: 1) Kartę wędkarską, 2) Opłacone zezwolenie na wędkowanie.

§ 6. a) Zezwolenie jest formą licencji na dokonywanie amatorskiego połowu ryb i nie podlega zwrotowi w przypadku braku jego wykorzystania lub dokonania niesatysfakcjonujących połowów, jak również napotkania problemów z dostępem do lustra wody. Uprawnia ono do dokonywania amatorskiego połowu ryb na jeziorze którego dotyczy, podczas okresu jego obowiązywania.

b) Każdorazowo przed zakupem zezwolenia wędkarskiego, należy zapoznać się z faktycznymi warunkami dostępu do lustra wody oraz możliwością przejścia przez grunty państwowe i prywatne. Każdorazowo przed zakupem należy także zapoznać się
z lokalizacją i stanem technicznym stanowisk wędkarskich. Zakup zezwolenia wędkarskiego nie skutkuje nabyciem prawa do swobodnego przejścia przez grunty. Wędkujący jest zobowiązany we własnym zakresie zapewnić sobie dojście/dojazd do lustra wody.

c) Ryby bytujące w wodach obwodu rybackiego są przeznaczone do wędkowania sportowego, z możliwością zabrania złowionych ryb w formie trofeum – nie są artykułem spożywczym.

d) Wędkowanie zawsze dokonuje się na własną odpowiedzialność, z uwagi na grożące niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia lub mienia (m.in. na skutek wpadnięcia do wody bądź potknięcia przy dojściu do lustra wody, operowania z ostrymi haczykami wędkarskimi, manipulacji z rybami posiadającymi ostre wyrostki kolczyste/zęby, utopienia przedmiotów i inne zagrożenia). Osoba dokonująca amatorskiego połowu ryb jest zobowiązana do zapewnienia sobie odpowiednich środków asekuracyjnych we własnym zakresie. Każdorazowo przed rozpoczęciem wędkowania należy zapoznać się z aktualnie panującymi zagrożeniami nad wodą przedmiotowego obwodu rybackiego (więcej informacji także w § 21 niniejszego regulaminu).

§ 7. Zezwolenia uprawniają wędkującego do amatorskiego połowu ryb w ,,okresie letnim” całą dobę z brzegu i tylko w dzień
(od świtu do zmierzchu) z łodzi. W okresie zimowym wędkowanie odbywa się na innych zasadach – Rozdz. C Regulaminu.

§ 8. Dopuszcza się wędkowanie przy użyciu dwóch wędek, bądź jednej w przypadku wędkowania metodą spinningową zarówno z łodzi jak i z brzegu. Trolling, metoda ,,na szarpaka” oraz wędkowanie na dopływach lub odpływach jeziora jest zabronione.

§ 9. Brak zezwolenia bądź inne uchybienia wobec niniejszego regulaminu lub przepisów krajowych skutkuje bezwzględnym wezwaniem Straży Rybackiej lub / i Policji. Naruszenia przepisów mogą skutkować odpowiedzialnością karną oraz odpowiedzialnością cywilną za wyrządzone szkody.

B) ZAKUP ZEZWOLENIA WĘDKARSKIEGO

§ 10. Istnieją 3 równoważne formy zezwolenia na wędkowanie:

wydruk potwierdzenia przelewu bankowego (przelewu on-line), lub kopia blankietu przelewu pocztowego

zakup e- zezwolenia w Aplikacji ,,Zimorodek” (https://zimorodek.pl/)

tradycyjnie wypisane zezwolenie posiadające podpis i pieczątkę uprawnionego do rybactwa (dostępne w sklepach wędkarskich).

§ 11. Wzory zezwoleń wędkarskich – czyli jak właściwie opłacić zezwolenie? Są trzy kanały sprzedaży:

Przelew*) pocztowy lub internetowy (należy wydrukować potwierdzenie przelewu)

Zezwolenie w formie przelewu pocztowego bądź internetowego, podczas zakupu należy przelać właściwą kwotę za zezwolenie na konto:

ING Bank Śląski  30 1050 1520 1000 0092 3927 6380

W tytule przelewu należy podać następujące dane wędkującego:

NAZWĘ JEZIORA!

IMIĘ I NAZWISKO, ADRES

OKRES (zakres dat wraz z godziną początkową)

SPOSÓB WĘDKOWANIA (łódź/brzeg)

NR KARTY WĘDKARSKIEJ

 Zakup e-zezwolenia*) – więcej informacji na stronie internetowej: https://zimorodek.pl/ bądź jezioroglebokie.pl

 Zakup zezwolenia tradycyjnego*)w formie odręcznie wypisanych zezwoleń, płatność w punkcie sprzedaży

Informacje dotyczące zakupu zezwolenia tradycyjnego można uzyskać bezpośrednio u uprawnionego do rybactwa:
Tomasz Jabłoński, nr telefonu : 790-289-614 lub na stronie internetowej: www.jezioroglebokie.pl

Przy zakupie zezwolenia należy okazać kartę wędkarską. Zezwolenie w formie tradycyjnej posiada podpis i pieczątkę uprawnionego do rybactwa oraz jego kolejny numer porządkowy (np. 01/2024). Dodatkowo może posiadać jedną z sygnatur przy ww. numerze porządkowym, ,,T”.

*) Uwaga, bez względu na sposób zakupu zezwolenia (w tym za pośrednictwem przelewu), zakup dopuszczalny jest wyłącznie po zapoznaniu się z regulaminem, procedurą rozpatrywania reklamacji, klauzulą informacyjną i informacją o zasadach odstąpienia od umowy (więcej w par. 35 niniejszego Regulaminu).

§ 12. TABELA OPŁAT- zakupione zezwolenie upoważnia do wędkowania jednocześnie na 2 jeziorach: Głębokim i Proboszczowskim.

Typ pozwolenia
Cena normalna
Ulga 10% emeryci, renciści
Sezonowe z brzegu /2 jeziora/
160 zł
144 zł
Sezonowe z brzegu i łodzi /2 jeziora/
190 zł
171 zł
14 dób z brzegu /2 jeziora/
130 zł
14 dób z brzegu i łodzi /2 jeziora/
150 zł
7 dób z brzegu i łodzi /2 jeziora/
100 zł
7 dóbz brzegu /2 jeziora/
90 zł
3 doby z brzegu i łodzi /2 jeziora/
60 zł
3 doby z brzegu /2 jeziora/
50 zł
1 doba z brzegu i łodzi /2 jeziora/
30 zł
1 doba z brzegu /2 jeziora/
25 zł

UWAGA! Jeśli w zezwoleniu nie wpisano godziny początkowej wędkowania – dozwolony czas wędkowania liczy się w trybie daty kalendarzowej, a nie kolejnych 24 godzin. Np. zezwolenie na 1 dobę na 3 maja 2024 r. oznacza wędkowanie w godz. 00:01 – 23:59 w dniu kalendarzowym 3 maja 2024 r. (od północy do północy).

§ 13. 1. W wyjątkowych przypadkach wydaje się limitowane zezwolenia sezonowe na wędkowanie z brzegu i/lub z łodzi posiadające sygnaturę przy numerze kolejnym ,,D”. Są one wydawane jedynie osobiście przez użytkownika rybackiego.

Wprowadza się zniżkę na zezwolenia sezonowe w wysokości 10 % dla emerytów, rencistów i osób z orzeczoną niepełnosprawnością (warunkiem jest posiadanie adekwatnego dokumentu potwierdzającego ww. status).

Osoby w wieku do 14 lat (włącznie) mogą dokonywać amatorskiego połowu ryb w obecności pełnoletniego opiekuna posiadającego kartę wędkarską oraz wykupione aktualne zezwolenie wędkarskie.

Osoby w wieku do 14 lat (włącznie) są zwolnione z obowiązku wykupienia zezwolenia wędkarskiego, są natomiast zobowiązane do posiadania wiedzy z zakresu Rozporządzenia o połowie ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie z dnia 12 listopada 2001 r. oraz niniejszego regulaminu.

Osoby w wieku do 14 lat (włącznie) wędkują tylko w ramach określonych przez wykupione zezwolenie opiekuna, korzystając z przydzielonego mu jego dziennego limitu i wymiaru ochronnego na złowione ryby.

§ 14. Wprowadza się ograniczenie stosowania zanęt w ilości 0,5 kg/dobę/1 os. wędkującą (licząc razem mat. organiczny, substrat mineralny i inne dodatki). Na podstawie wytycznych Wód Polskich wprowadza się zakaz stosowania zanęt od
15.06.-15.09 z możliwością wyłączeń na okres zawodów wędkarskich.

§ 15. Przed rozpoczęciem wędkowania, osoba wędkująca jest zobowiązana do posprzątania stanowiska wędkarskiego
w promieniu 5 m (bez względu na jego zastany stan), jednocześnie po zakończeniu wędkowania jest zobowiązana do zachowania po sobie porządku i czystości.

C) WĘDKOWANIE ZIMOWE

§ 16. Dopuszcza się możliwość wędkowania z pokrywy lodowej (tzw. ,,wędkowanie zimowe”) w okresie od 01.01.2024 r.
do 31.03.2024 r. oraz od 01.12. do 31.12.2024 r. Do wędkowania z pokrywy lodowej uprawnia posiadanie wykupionego zezwolenia na wędkowanie na sezon z brzegu lub z brzegu i łodzi na rok 2024. Istnieje też możliwość wędkowania w okresie jednego dnia po wykupieniu zezwolenia w kwocie 25 zł. Zasady zakupu identyczne z przedstawionymi wyżej (§ 11 i 12 Regulaminu). Uwaga, wędkuje się tylko za dnia (§ 20 Regulaminu).

Cennik ,,sezon zimowy” (01.01. – 31.03. i 01.12. – 31.12.2024 r.).

Typ pozwolenia
Cena
Uwagi
Sezonowe z brzegu /2 jeziora/
160 zł
Wędkowanie z lodu lub brzegu cały rok w ramach zezwolenia całorocznego. Zimą łodzie i nocki zakazane.
Sezonowe z brzegu i łodzi /2 jeziora/
190 zł
Wędkowanie z lodu lub brzegu cały rok w ramach zezwolenia całorocznego. Zimą łodzie i nocki zakazane.
1 dzień (świt-zmierzch)
25 zł
Wędkowanie z lodu lub brzegu na dany dzień zakupu. Odbywa się tylko za dnia, łodzie zimą zakazane.

§ 17. Wędkowanie z pokrywy lodowej odbywa się w oparciu o zapisy niniejszego regulaminu dotyczące wędkowania w okresie letniego sezonu wędkarskiego (tj. 01.04.-30.11.2024 r.) oprócz dalej przedstawionych zapisów szczegółowych modyfikujących zasady tzw. wędkowania zimowego.

§ 18. Wymiary i okresy ochronne ryb są tożsame z zapisami ww. Rozporządzenia o połowie ryb, z wyjątkiem niżej wymienionych gatunków, dla których dzienne limity i wymiary ochronne zostały zaostrzone w następujący sposób:
– szczupak, sandacz – zakaz połowu
leszcz wymiar ochronny do 30 cm i od 40 cm, maksymalnie 3 szt. dziennie
UWAGA: sumik amerykański (inaczej: sumik karłowaty) – kategoryczny zakaz powtórnego wpuszczania po złowieniu.

§ 19. a) ,,Zezwolenie zimowe” uprawnia do połowu ryb z pokrywy lodowej lub z brzegu w przypadku braku lodu. W obu przypadkach przy użyciu tylko jednej wędki. b) Obowiązuje zakaz wędkowania z łodzi. W przypadku braku pokrywy lodowej zakaz wędkowania z łodzi dotyczy także osób, które wykupiły wcześniej zezwolenia ,,na sezon” na łódź. Wędkowanie z brzegu zimą odbywa się przy stosowaniu metody gruntowej / spławikowej. Wymiary i okres wędkowania w przypadku braku pokrywy lodowej jest tożsamy z pozostałymi zapisami dot. wędkowania zimowego (§ 16-18,21,23-24,25).

§ 20. Wędkowanie z pokrywy lodowej może odbywać się tylko w ciągu dnia, tj. od świtu do zmierzchu, wędkowanie w nocy jest zakazane. Spinning w okresie ,,zimowym” jest zabroniony.

§ 21. Wędkowanie z lodu (lub z brzegu w przypadku braku lodu – patrz § 19) dokonuje się na własną odpowiedzialność,
z uwagi na grożące niebezpieczeństwo wpadnięcia do wody, jak również utraty życia lub zdrowia. Osoba wędkująca każdorazowo przed rozpoczęciem wędkowania jest zobowiązana do zapewnienia sobie odpowiednich środków asekuracyjnych we własnym zakresie oraz zapoznania się z zagrożeniami panującymi nad wodami przedmiotowego obwodu rybackiego (grubość lodu, śliskie dojście, niska temperatura wody lub powietrza i inne).

§ 22. Otwory w lodzie należy wykonywać o średnicy nie większej niż 20 cm, a między nimi zachować odległość zapewniającą utrzymanie zdolności pokrywy lodowej do zapewnienia bezpiecznego przebywania i swobodnego poruszania się z dodatkowym obciążeniem.

§ 23. Złowione ryby, przeznaczone do zabrania należy uśmiercić bezpośrednio po złowieniu. Zabite ryby należy przechowywać w pojemnikach.

§ 24. Podczas wędkowania na pokrywie lodowej należy zachować minimalną odległość 10 m od innych wędkujących, wędkując należy zwracać uwagę na bezpieczeństwo innych osób przebywających na lodzie (w szczególności dzieci i osób starszych!).
§ 25. Łowienie ryb spod lodu na przynętę sztuczną – inną niż mormyszka – dozwolone jest na jedną wędkę, a w przypadku połowu na przynętę naturalną lub mormyszkę na dwie wędki. Za mormyszkę uważa się przynętę, w postaci jednolitego korpusu – dowolnego kształtu i koloru, o długości nie większej niż 15 mm, z wtopionym lub wlutowanym haczykiem o pojedynczym ostrzu.

§ 26. Zabrania się stosować martwej i żywej ryby, jako przynęty.

D) KONTROLE

§ 27. Na obszarze obwodu rybackiego (tj. jeziora Głębokie i Proboszczowskie oraz ich dopływy/odpływy) działa Społeczna Straż Rybacka, która przeciwdziała kłusownictwu oraz kontroluje posiadanie niezbędnych dokumentów uprawniających do wędkowania. Działalność Społecznej Straży Rybackiej regulują odrębne przepisy.

§ 28. Do kontroli upoważniona jest a) Policja, b) Państwowa Straż Rybacka, c) Społeczna Straż Rybacka, d) Użytkownik rybacki i e) osoby posiadające jego pisemne upoważnienie do wykonywania kontroli oraz podejmowania sprzętu służącego kłusownictwu. Pisemne upoważnienie jest do wglądu bezpośrednio u użytkownika rybackiego (lecz bez ujawnienia wrażliwych danych osobowych) i zawiera dokładny zakres czynności w obwodzie rybackim, do jakich upoważniono daną osobę.

§ 29. Zezwolenie na wędkowanie oraz kartę wędkarską należy okazać Organom Kontroli (Policja, Państwowa Straż Rybacka, Społeczna Straż Rybacka), użytkownikowi rybackiemu lub osobom posiadającym jego pisemne upoważnienie do prowadzenia kontroli.

E ) WYŁĄCZENIE JEZIOR Z WĘDKOWANIA, ZAWODY WĘDKARSKIE

§ 30. Użytkownik rybacki zastrzega sobie prawo do zawieszenia sprzedaży zezwoleń wędkarskich jak również wyłączenia jeziora z wędkowania dla osób już posiadających zakupione ważne zezwolenie w wymiarze nieprzekraczającym 14 dni w czasie sezonu wędkarskiego bez zwrotu całej lub części opłaty za zezwolenie. Wyłączenie może dotyczyć części bądź całości jeziora
w związku ochroną ekosystemu wodnego (w szczególności ze względu na: lęgi ptaków; zagrożenia pożarowe; niski stan wód, tarliska i zimowiska) lub w związku z prowadzeniem czynności związanych z realizacją gospodarki rybackiej. Uprawniony do rybactwa będzie informował o planowanych włączeniach z co najmniej 2 dniowym wyprzedzeniem. Informacje nt ograniczeń będą dostępne na stronie internetowej www.jezioroglebokie.pl i poprzez rozwieszenie tablic informacyjnych wzdłuż linii brzegowej jeziora lub/i bezpośrednio u uprawnionego do rybactwa.

§ 31. Dopuszcza się możliwość organizowania zawodów wędkarskich dla wędkarzy, którzy zawczasu potwierdzą swoje uczestnictwo. Użytkownik rybacki zastrzega sobie prawo do akceptacji regulaminu zawodów wędkarskich oraz listy uczestników.

§ 32. Podczas organizacji zawodów wędkarskich istnieje możliwość wyłączenia z wędkowania części jeziora dla osób niezgłoszonych do udziału w zawodach w wymiarze nieprzekraczającym 9 dni w czasie sezonu wędkarskiego bez zwrotu całej lub części opłaty za zezwolenie. Informacje o tym fakcie będą dostępne na stronie internetowej www.jezioroglebokie.pl i na tablicach informacyjnych wzdłuż linii brzegowej jeziora lub/i bezpośrednio u uprawnionego do rybactwa bądź upoważnionego organizatora konkursu.

§ 33. Podczas trwania zawodów istnieje możliwość okresowej zmiany wymiarów i limitów gospodarczych złowionych ryb (par. 4, par. 18) oraz innych zapisów wynikających z niniejszego regulaminu, w ramach utworzonego w tym celu regulaminu przeprowadzenia zawodów wędkarskich pod warunkiem, że dokonane zmiany nie będą naruszały przepisów krajowych.

§ 34. Obowiązkiem wędkarza jest zmiana stanowiska, jeśli rozgrywane mają być w tym miejscu zawody wędkarskie, zabronione jest zrywanie/usuwanie uprzednio rozwieszonych oznakowań stref dokonywania zawodów przed ich rozpoczęciem. Uczestnik zawodów wędkarskich musi legitymować się stosownym zezwoleniem obowiązującym w trakcie zawodów.

§ 35. W sprawach nieuregulowanych zastosowanie mają przepisy Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie z dnia 12 listopada 2001 r.
(Dz. U. 2018, poz. 2003) oraz inne właściwe krajowe przepisy.

§ 36. Procedura składania reklamacji oraz informacje o prawie odstąpienia od umowy zamieszczone są na stronie www.jezioroglebokie.pl oraz są udostępnianie w punktach sprzedaży zezwoleń.

Tomasz Jabłoński, nr telefonu : 790-289-614
e-mail: dokumentacja.rybacka@gmail.com
www.jezioroglebokie.pl

 

RODO

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych
i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016), zwanego dalej RODO, informuję, iż:

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Tomasz Jabłoński prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Ichtiologia Tomasz Jabłoński, ul. Południowa 65/42, 62-064 Plewiska,
NIP: 7792264071 REGON: 366744814, e-mail: dokumentacja.rybacka@gmail.com

2) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:

  • realizacji umowy sprzedaży zezwolenia wędkarskiego – na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b, ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.,
  • wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, związanego z kontrolą prawidłowości dokonywania połowu ryb oraz innych organizmów żywych – na podstawie
    6 ust. 1 lit. c, ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.,

3) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą podmioty uczestniczące w realizacji umowy sprzedaży zezwolenia wędkarskiego oraz organy kontroli (Państwowa Straż Rybacka, Policja, Społeczna Straż Rybacka i in.)

4) Pani/Pana dane osobowe będą zebrane i tymczasowo przechowane przez punkt dystrybucji zezwoleń wędkarskich, nie dłużej niż 1 miesiąc od daty zakupu, a następnie przekazane do użytkownika rybackiego, który będzie je przechowywał do zakończenia sezonu wędkarskiego, na jaki zostało wykupione zezwolenie

5) Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, przy czym realizacja tych praw musi być zgodna z przepisami prawa, na podstawie których odbywa się przetwarzanie danych oraz RODO, czy archiwizacji

6) Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych

7) Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową zawarcia umowy

8) Pani/Pana dane nie będą poddawane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym również profilowaniu

 

PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI

  1. Konsument, lub osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, która zawarła
    z Użytkownikiem rybackim Tomaszem Jabłońskim prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą Ichtiologia Tomasz Jabłoński, ul. Południowa, 65/42, 62-064 Plewiska, NIP: 7792264071 REGON: 366744814, umowę nie mającą charakteru zawodowego może reklamować nabyte usługi.
  2. Oświadczenie w sprawie reklamacji powinno zostać złożone w formie pisemnej pod adresem: ICHTIOLOGIA Tomasz Jabłoński, ul. Południowa 65/42, 62-064 Plewiska. Oświadczenie powinno zawierać dane umożliwiające identyfikację reklamującego, opis lub zdjęcia stwierdzonej wady oraz żądanie.
  3. Użytkownik rybacki udziela odpowiedzi na reklamację w ciągu 14 dni od jej otrzymania. Odpowiedź będzie przekazana na trwałym nośniku tj. w formie pisemnej lub elektronicznej.
  4. W przypadku wyczerpania procedury reklamacji, o której mowa powyżej, poza możliwością dochodzenia swoich roszczeń przed sądem, klient ma prawo skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Zasady dotyczące możliwości skorzystania z tych roszczeń oraz dostępu do procedur dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych powiatowych/miejskich rzeczników konsumentów, Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej oraz organizacji społecznych, których statutowym zadaniem jest ochrona Konsumentów. Ponadto informacje dostępne są pod adresem internetowym Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: https://www.uokik.gov.pl/spory_konsumenckie.php.
  5. Klient będący konsumentem może ponadto skorzystać z możliwości internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR dostępna pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/). Platforma ODR jest interaktywną i wielojęzyczną stroną internetową, na której Konsument i przedsiębiorca mają dostęp do kompleksowej obsługi w sprawie pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.

 

PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ

W związku z zakupem zezwolenia wędkarskiego u Tomasza Jabłońskiego prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą Ichtiologia Tomasz Jabłoński, ul. Południowa, 65/42, 62-064 Plewiska, NIP: 7792264071 REGON: 366744814, z uwagi na treść art. 38 pkt. 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 r.
o prawach konsumenta kupującemu nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość.

Zgodnie z ww. ustawą prawo odstąpienia nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:
o świadczenie usług w zakresie zakwaterowania, innych niż do celów mieszkalnych, przewozu rzeczy, najmu samochodów, gastronomii, usług związanych z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi;